Profesjonalna fotografia korporacyjna

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – mówi stare, polskie przysłowie, które idealnie oddaje ideę fotografii dla biznesu. Wraz z rozwojem komunikacji marketingowej oraz PR-u coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż zamieszczane na stronie internetowej fotografie zarządu, kadry menadżerskiej, kierowników czy chociażby, w przypadku klinik i przychodni, lekarzy mają ogromny wpływ na odbiór firmy przez potencjalnych klientów.

Najczęstszym błędem jest publikowanie zdjęć łudząco przypominających te z dowodu osobistego czy też tych pozowanych, dających wrażenie sztuczności, a co za tym idzie wywierających negatywne wrażenie. Być może fotografowane w ten sposób osoby wydają się bardzo poważne, jednak nie zawsze idzie to w parze z profesjonalnym wyglądem, którego przecież oczekujemy. Dlatego też zdjęcia korporacyjne powinny być wykonywane przez doświadczonego fotografa posiadającego ciekawe pomysły, dzięki którym wizerunek ważnych osób w firmie będzie budził pozytywne odczucia.

 
 

Zdjęcia biznesowe - dla kogo ?

Odpowiednio zrealizowana sesja dla pracowników znajdzie swoje zastosowanie w bardzo wielu branżach: od dużych korporacji, po autorskie sklepy internetowe czy strony związane z usługami medycznymi. Sesja biznesowa powinna zainteresować przede wszystkim osoby prowadzących aktywną działalność w takich sektorach, jak:

- finanse i bankowość;

- psychologia i coaching;

- doradztwo i konsulting, np. finansowy;

- usługi prawne, np. kancelarie prawnicze;

- inwestycje kapitałowe;

- prywatna opieka medyczna;

- ubezpieczenia.